Poprawa efektywności energetycznej przedsiębiorstwa (5)

Podsumowanie

Realizacja programu poprawy efektywności przedsiębiorstwa na pewno nie jest zadaniem łatwym i prostym. Argumenty zarówno za jak i przeciw można by mnożyć długo. Żeby jednak przeciąć dyskusje i uzyskać mocne argumenty rozstrzygające dylemat za czy przeciw, warto posłużyć się właściwie dobranym narzędziem. Tym narzędziem, narzędziem do zarabiania pieniędzy na oszczędzaniu energii, jest doradca – praktyk. Specjalista, który będzie potrafił:
* ocenić stan techniczny obiektu, instalacji,
* sformułować zadania do realizacji,
* ocenić opłacalność realizacji zadań i określić kolejność ich realizacji,
* dostarczyć argumentów zarówno technicznych jak i ekonomicznych pozwalających przekonać zarządzających i właścicieli do realizacji programu poprawy efektywności,
* wytłumaczyć oczekiwane efekty działań prostym zrozumiałym dla wszystkich językiem,
* wspierać zarządzających w procesie realizacji programu.

Na koniec, pozostaje mi życzyć Ci powodzenia w prowadzeniu biznesu i pomysłowości w poszukiwaniu metod obniżania kosztów działalności.

Tagi: , , , ,

komentarze 2

  • Damian Nowak pisze:

    Zgadzam się z faktem, iż podstawowym krokiem poprawy efektywności energetycznej jest określenie, w czym leży problem związany z jej brakiem. Dopiero wtedy można zacząć w jakiś sposób z nim walczyć.

  • Pawel pisze:

    Oczywiście. Często zdarza się, że zainteresowany nie zdaje sobie sprawy z możliwości jakie przed nim stoją. W wielu przypadkach jest do wykorzystania kilka sposobów „niskobudżetowych” a nawet beznakładowych, które w efekcie prowadzą do redukcji kosztów prowadzenia biznesu.

Dodaj komentarz

Uwaga: moderacja komentarzy jest włączona, co może opóźnić pojawienie się Twojego komentarza. Nie musisz go wysyłać dwa razy.