Nawet ONET pisze ciekawie ;)

Pod adresem http://biznes.onet.pl/male-firmy-przeplacaja-za-prad,50247,5375136,1,news-detal ukazała się informacja PAP nt opublikowanego przez URE raportu o tym ile płacą za energię małe firmy. Ponieważ trochę na ten temat wiem, treść artykułu mnie nie dziwi. Moim zdaniem, stan taki wynika między innymi z niechęci do korzystania z fachowego doradztwa. Właściciele małych firm często nie wiedzą nawet, że przepłacają a już bladego pojęcia nie mają jak rachunki za energię obniżyć.
A wystarczy zadzwonić… 😉

Tagi: , , , ,

komentarze 2

  • Andrzej pisze:

    Ok tylko aby te oszczędności wychwycić to najpierw trzeba zrobić jednak audyt energetyczny. Ze swojej strony mogę polecić zespół z https://audytenergetyczny.info a i białe certyfikaty zrobią, tutaj więcej szczegółów https://bialecertyfikaty.info

  • Pawel pisze:

    Oczywiście. Audyt energetyczny to podstawowe źródło wiedzy o „stanie energetyki przedsiębiorstwa”. W CWDS Sp. z o.o. również realizujemy audyty energetyczne przedsiębiorstwa, audyty efektywności energetycznej, wdrożenia systemów zarządzania energią, studia wykonalności dla projektów fotowoltaicznych i kogeneracyjnych i wiele innych projektów doradczych w obszarze optymalizacji energetycznej przedsiębiorstw.
    A tak gwoli ścisłości – białe certyfikaty to może „zrobić” tylko Prezes URE. Audytor może tylko „zrobić” audyt efektywności energetycznej przedsięwzięcia służącego poprawie efektywności oraz przygotować kartę audytu. Te dokumenty są niezbędne w procedurze ubiegania się o wydanie białego certyfikatu.

Dodaj komentarz

Uwaga: moderacja komentarzy jest włączona, co może opóźnić pojawienie się Twojego komentarza. Nie musisz go wysyłać dwa razy.